Sedm věcí, nad kterými často přemýšlím

2. srpna 2015 v 13:26 | Amazonka |  náhodný výplody
Zdravím.
Dnešním článkem plánuji pokračovat v desetidenní čelenži. O zpracování třetího dne, tedy osm věcí, jak získat mé srdce, jsem se sice pokoušela, ale nevymyslela jsem pomalu ani tu první věc, tudíž jsem se rozhodla vzdát se a přeskočit na další článek, který mi přijde mimochodem i mnohem zajímavější.

Předem říkám, že mezi uvedené věci jsem nedávala takové ty random věci, jako je škola a tak, protože na to sice myslím hodně často, ale přiznejme si, že úroveň zajímavosti takového článku by byla nížší než dno Mariánského příkopu.

a zase fotka co s tim nesouvisí lol

Úkol čtvrtý: Sedm věcí, nad kterými často přemýšlím

1. Jako první, co mě tak při této otázce napadá, je téma smrt. Co bude po smrti? Kdy a jak umřu? Hrozně ráda nad tím přemýšlím, i když se smrti bojím, přiznávám se. Bojím se nevědomosti, ale člověk je k ní podle mně tak nějak předurčený. Kdybychom veděli všechno, bytí jako takové by zřejmě ztratilo smysl. Šíleně mě fascinuje klinická smrt, prožitek blízké smrti, protože jsou to, myslím, jediná vyprávění, ze kterých se dá něco vyvodit, co se týče posmrtného života. Já jsem hodně důvěřivý člověk, to je má nevýhoda. Ale věřím tomu. A poté ráda vedu diskuzi o tom, jak by člověk nejradši umřel z nějakého výběru způsobů smrti. Dám vám dolů anketu, jelikož mě to opravdu zajímá. Trochu drastický ale tak co.

2. I přes fakt, že svou budoucnost nemám skoro vůbec naplánovanou, myslím na ní hodně často. Do stejné skupiny lidí pravděpodobně spadá i hodně z vás, ale většina zřejmě bude mít nějaký sen, čím by se třeba chtěli stát, kde chtějí bydlet a tak. Já vůbec nevím. Ani ty sny téměř nemám, tyjo. Každopádně mě baví uvažovat nad věcmi, které teprve přijdou, ať už je blízká budoucnost, nebo naopak hodně vzdálená.

3. Po uši v pubertě, abych byla co nejupřímnější, musím zde i ten sex zmínit. Tím neříkám, že myslím jen na to mít pohlavní styk, to vůbec ne, spíš takové zdravé uvažování o této záležitosti pro někoho, kdo to ještě nezažil. (Kdo taky ne - přiznejte si to! Myslíte na to často.) Jo, a taky všude hledám dvojsmysly.

4. Jsou lidské životy jen o náhodě, nebo existuje osud? Já věřím tedy na osud. Že jsme k něčemu předurčení a ani to nevíme. Dokud to nesplníme, nemůžeme umřít. Tím už si nejsem tak úplně jistá, ale do nějaké míry by to se to podle mně dalo touto větou vysvětlit. Jsou lidé, kteří říkají, že všechno, co se děje, je jenom čistá náhoda. Je to zároveň celkem zajímavá myšlenka, ale nevěřím v ní. Nevěřím v to, že jsme tady jenom tak random poskládaní pro nic za nic a každý skončíme nezávisle na něčem vyšším, na něčem, co přesahuje hranice lidství. Ráda přemýšlím o věcech, které nikdo nemůžeme vědět a existují jen domněnky. Jelikož se pak dají vést hodinové diskuze, které jsou v podstatě jen o výměně názorů a ani tak nezáleží na výsledku.

5. Další věcí, o které často přemýšlím je konec světa. Bude? Nebude? To také spadá do skupiny diskuzí, které jsem popisovala v čísle 4. Podle mne ano, ale velmi, velmi vzdáleně. Nemám žádnou hypotézu o tom, jak by k tomu mělo dojít, ale jednou to prostě musí skončit stejně, jako to začalo. Nevím zrovna, co si mám myslet o konci vesmíru, ale co se týče pouhé Země, nebo jenom lidské rasy, myslím, že k tomu jednou dojde. Ale zrovna u tohoto tématu nemám jasně vyhraněný názor. Opravdu ne. Jen o tom ráda přemýšlím.

6. Fascinují mně sny. Vždyť ve vlastním snu jsme v podstatě nejmocnější, jací můžeme kdy být, i když to je asi taky věc názoru. No tedy až na to, že to není realita. Je třeba to rozlišovat. Ale teď opravdu, jak dlouho trvá takový sen? Pár minut, možná ani to ne. A my zde prožijeme třeba několik dní. Jak je to sakra možný? Je to jako jiný svět. A líbí se mi.

7. Dále často přemýšlím o tom, jak funguje společnost a obecně lidi. Chtělo by to nějak nakreslit, jenom nevím jak, abych vám mohla nějak přiblížit to, jak to myslím. Já třeba osobně nejsem k nikomu stoprocentně upřímná. Nikdo o mně neví všechno a kdyby věděl, byla bych z toho hodně v rozpacích. Jenomže takhle se vlastně nikdo úplně neznáme, ne? Vždyť je jen na nás, jakou naší stránku lidem ukážeme. Na blogu je to ještě snazší. Takže když jdeme mezi lidi, je to vlastně lež? Ne, není. Jakto? Jsme to my. Ale zároveň nejsme. Je to složitý. Nedokážu to vysvětlit, fakt že ne. Radši to zkrátím na obecný systém společnosti. Mám v tom bordel.

Nakonec jsem se do toho trochu zamotala, snad jste z toho něco pochopili.
Amazonka

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Co byste si vybrali?

Uhoření
Umrznutí

Komentáře

1 Luci Luci | E-mail | Web | 2. srpna 2015 v 17:26 | Reagovat

tak to je rozhodně zajímavý článek :D o smrti se snažím přemýšlet co nejméně - je to takové smutné téma... hlasovala jsem pro uhoření - je to podstatně rychlejší... o budoucnosti přemýšlím jen zřídka a většinou jen tak plytce :D no a kdo by v dnešní době nepřemýšlel o sexu? těžko by se někdo takový hledal (od určitého věku)... osud... věřím na něj v určitých okamžicích, ale jinak si myslím, že jsou rozhodnutí naše... no a ten poslední bod je pěkně zamotaný :D já jsem k lidem upřímná, ale nikdo o mně neví úplně všechno :)

2 Alfa Alfa | E-mail | Web | 6. srpna 2015 v 15:56 | Reagovat

Sedmička je úžasná :) Osud je určitě :) viz co píšu já :) Konec světa je možná alternativa :) rozhodnutí ještě nepadlo :) sny jsou boží, sny jsou mnoho, často jsou klíčem.

3 Ter. Ter. | Web | 7. srpna 2015 v 16:27 | Reagovat

Myslím si, že až je smrt trochu depresivní téma, přemýšlíme o něm všichni. Já osobně se bojím smrti v bolestech - takové to utonutí, uhoření, rozsekání za živa, oběšení, umrznutí (proto ti na tu anketu neodpovím, milá zlatá :-D).. Se smrtí, jako takovou, jsem smířená (pokud se dostaví v úctyhodném věku) - mám takovou vysněnou představu, že umřu ve spánku.

Sex. Jo. Všichni na něj myslí a upřímně se občas musím podívat kolem sebe, jestli jsem náhodou něco z toho neřekla nahlas nebo jestli mi někdo nečte myšlenky. Ach, ta paranoia. :-D

Také věřím na osud. Na to, že všechno se děje kvůli něčemu a že to všechno nám posune někam (chápeš, ne?). Život máme nějakým způsobem nalajnovaný, určitě.

A sny, ano, nad těmi přemýšlím dost. Taková ta nejhlubší vrstva podvědomí, která k nám chodí jen v tom skvělém spánku. Líbí se mi. :-)

4 Magthealien Magthealien | Web | 7. srpna 2015 v 16:28 | Reagovat

Přemýšlím o stejných a podobných věcech.  A přemýšlím i o škole, přestože už tam nechodím, přestože jsou prázdniny a přemýšlím o domácích úkolech, což mě děsí. Možná je to karma, možná je to osud a životní msta za to, že jsem nebyla pár let vůbec poctivá studentka.

A zdá se mi, že smrt, ke které všichni směřujeme, je stále na denním programu. Je to místy děsivé a místy uklidňující. (Že přeci zase o nic tak hrozného nejde.)

5 zora zora | Web | 7. srpna 2015 v 22:50 | Reagovat

Já myslím na sex hodně. Fakt docela hodně. Nojono, mozek šestnáctky.

Co se týče osudu, mám takovou svoji teorii, a ta se zakláda na tom, že nic vlastně není náhoda. Vem si, že to, že třeba vítr je způsobený teplotu vzduchu, ta je hodně ovlivněna proudy moře, ty jsou ovlivněny tektonickýma deskama, ty se tvořili několik tísíců miliónů let, jejich pohyb ovlivnilo všechno co kdy do země ve vesmíru narazilo, a všechny objekty ve vesmírů pocházejí z jednoho jediného bodu, ze kterého při velkém třesku (předpokládá se, přece jen je to jen teorie. teorie které já na 100% věřím, ale nikomu to nenutím žejo) všechno expandovalo, veškerá hmota se rozpínala až do tohoto tvaru, který má teď. To, že ti upadl ve větru klobouk, má vysloveně svůj důvod ve velkém třesku. Před miliardy lety už bylo dáno, že ti upadne klobouk.

Nedokážu si představit, že konec světa nebude. Za a mě napadá, že vůbec netušíme, co to svět je, že je to jen naše představa o tom, co vše existuje. A za b musím přiznat, že něco jako nekonečno mi prostě vůbec nejde na mozek, nechápu nekonečno a nedokážu si to absolutně představit v praxi.

A s tou sedmičkou s tebou tak hrozně moc souhlasím! Přemýšlím nad tím furt.  I s tím, že bys to nejraději nakreslila, taky to mám tak zvláštně vizualizovaný v hlavě, ale na papír bych to dát fakt nezvládla.

6 blackbird blackbird | Web | 15. srpna 2015 v 14:21 | Reagovat

Přemýšlíš nad zajímavejma věcma, něco máme společnýho. Třeba osud, taky si nemyslím, že jsme tu random poskládaní

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Ať už si tohle čte kdokoliv, je to moc bezva člověk/troll/poník/mořská panna.